YHTEYSTIEDOT

Katuosoite:
Särkiniementie 5 B 62 (5. krs)
00210 HELSINKI

Puh. +358 40 834 3407 (kello 10-15)
Sähköposti: toimisto@spv.fi
Henkilökunnan sähköpostiosoitteet: etunimi.sukunimi@spv.fi

Aukioloaika:
ma-pe kello 10-15*

*Teemme tällä hetkellä töitä suurimmaksi osaksi etänä, joten olemme epäsäännöllisesti toimistolla. Jos olet saapumassa toimistolle, kannattaa olla etukäteen yhteydessä.


Jan Thorström
toiminnanjohtaja
050 588 6309


Karoliina Rouhiainen
järjestökoordinaattori
040 060 2276
(tavoitettavissa arkipäivisin kello 10-15)


Laura Santala

lasten ja nuorten veneilytoiminnan koordinaattori
040 821 2604


Mikaela Dunderfelt 

kilpaveneily- ja veneilyturvallisuuskoordinaattori
(osa-aikainen, tavoitettavissa ma-ke, paikan päällä toimistolla ti-ke)
040 773 6012


Mirja Rosenberg
veneilykoordinaattori, koulutuspäällikkö
(aikuisharrasteveneily, veneilyturvallisuus ja veneilyn seurakoulutus)
(tavoitettavissa arkipäivisin kello 10-15)
040 507 2953


Minni Mattila
talous ja hallinto
044 018 2970


Vili Kaijansinkko
valmennuspäällikkö
050 017 5505


Joakim Wilenius
päävalmentaja
050 354 3268


Tapio Nirkko
kilpailutoiminta, purjehdus
(osa-aikainen)
044 029 3293


Jan Gahmberg
Nuorten olympiavalmentaja
040 555 8606

Andreas Geritzer
Nuorten olympiavalmentaja


Anni Raunio

Viestintä
0400 139 223


Iina Airio

Sailing Team Finlandin viestintä
Nautic-lehti
0400 418 953


Jan Jansson

Puheenjohtaja, yleisjohto
(KuoPs)
0400 561 557
jan54.jansson@gmail.com

Mikael Still
Varapuheenjohtaja, talous ja hallinto
(SSJ, WSF)
040 704 7078
mikael.still@visionworks.fi


Henrik Andersson

valmennus ja huippukilpapurjehdus
(HSK, LPS-DSF, NJK)
0400 512 987
henrik.andersson@advancetec.fi

Jukka Toivakka
koulutus
040 512 7550
jukka.toivakka@ext.spv.fi


Jyrki Santaholma

veneturvallisuus
(Me & M)
050 5506713
jyrki.santaholma@kolumbus.fi


Sami Seliö 

nopeuskilpailu
(PoMo & BS)
0400 977 805
sami.selio@samiselio.com

Peter Remahl 
järjestö- ja aluetoiminta
(VMK)
050 526 2802
remahl@mac.com


Katja Rytkönen

viestintä ja markkinointi
(TPS)
044 376 2666
katja.rytkonen@turunpursiseura.fi


Pia Grönblom

lapsi- ja nuoriso
(HSS, NJK, NaPS)
040 505 4660
pia.gronblom@gmail.com

Markus Blomquist
matkapurjehdus- ja veneily
(ASS)
markus.blomquist@fp-pigments.com

Erik Wallin
kilpapurjehdus
(NJK)
050 378 3164
erik@wallin.pp.fi

Suomenlahden itäosan vesistöalue (Virolahti-Sipoo)

Martti Laisi
0400 655 501
martti@laisi.net

Suomenlahden keskiosan vesistöalue (Helsinki)

Juha Vuorinen
0400 208 548
juha.vuorinen@paperdreams.fi

Läntinen Suomenlahti – Itäinen

Anders E. Grandell
0400891152
anders.grandell@kolumbus.fi

Saimaan vesistöalue

Antti Kaipainen
040 586 4457
antti@anttikaipainen.fi

Läntinen Suomenlahti – Läntinen

Frej Werner
040 526 7195
frej.werner@gmail.com

Turun veneilyalue


Katja Rytkönen
044 376 2666
katja.rytkonen@turunpursiseura.fi

Perämeren eteläosan vesistöalue


Johan Nyberg
040 022 9224
johan.nyberg@anvianet.fi

Ahvenanmaa
Björn Tennström
040 732 5843
bjorn.tennstrom@aland.net

Keitele – Päijänteen vesistöalue
Ismo Glans
040 771 6859
ismo.glans@gmail.com

Pohjanlahden keskiosan vesistöalue (Merenkurkun veneilyalue)

Peter Remahl
050 526 2802
remahl@mac.com

Perämeren, Kemijoen ja Oulunjoen vesistöalue ja Lappi

Seppo Parhi
044 328 0650
seppo.parhi@gmail.com

Selkämeren vesistöalue

Martti Virtanen
0400 847 921
martti.virtanen@gmail.com

Hämeen vesistöalue
Reijo Manninen
0400 817334
reijo.manninen@tans.fi

Länsiturunmaan keskiosan vesistöalue (Västra Åboland), saaristokunnat
Erik Nordenswan
0400 617 749
eriktnordenswan@gmail.com

Espoon aluejohtaja haussa!
Ehdotuksia otetaan vastaan:
toimisto@spv.fi

TOIMISTON HENKILÖKUNNAN VASTUUALUEET

Jan Thorström
Hallinto
Talous
Varainhankinta
Huippu-urheilu

Laura Santala
Lasten ja nuorten toiminnan koulutukset
Lasten ja nuorten seuratoiminnan kehittäminen

Mikaela Dunderfelt 
Kilpaveneilyn kilpailutoiminnan koordinointi
Kilpaveneilyn lisenssit
Kilpaveneilyn kilpailuilmoittautumisen vahvistaminen
Veneilyturvallisuus, katsastus

Mirja Rosenberg
Kansallinen ja kansainvälinen edunvalvonta
Vapaa-ajan veneily
Matkaveneily
Lippukomitea
Satamat
Koulutus (aikuiskoulutukset ja koulutuksen kehittäminen)
Kansainvälineen huviveneenkuljettajankirja

Thomas Hacklin
Kilpailukalenteri
Kilpailutoimihenkilöhakemukset
Luokkaliitot
Mittakirja-asiat
Purjehdusliiga

Joakim Wilenius
Maajoukkuetoiminta

Karoliina Rouhiainen
Järjestö- ja seuratoiminta
Aluetoiminta ja -johtajat
Jäsenhakemukset
Materiaalitilaukset
Purjehduksen mitalitilaukset
Purjenumerot
Ansiomerkit
Vaalilautakunta

Iina Airio
Maajoukkuetiedotus
Maajoukkuevarainhankinta ja yhteistyökumppanuudet
Nautic-lehti
Kilpapurjehdusviestintä

Anni Raunio
Liittoviestintä
Nautic-lehti

LASKUTUSOSOITE

Y-tunnus: 0215301-9
Vastaanotamme ostolaskut sähköisessä muodossa, verkkolaskuina.

Verkkolaskuosoite:

OVT-tunnus:
Suomen Purjehdus ja Veneily ry 003702153019

OpusCapita Solutions Oy, välittäjätunnus: E204503

BANK DETAILS

Bank: Nordea Jarjestopankki
Address: Aleksis Kiven katu 3-5, 00500 HELSINKI
Name: Suomen Purjehdus ja Veneily ry
BIC/Swift: NDEAFIHH
IBAN: FI94 1112 3000 3907 05

Sähköpostilaskut voi lähettää: skannauspalvelu@spv.fi
Huomioithan, että laskujen tulee olla PDF- tai TIFF-muodossa.

Mahdollisten paperilaskujen osalta:

Suomen Purjehdus ja Veneily ry
PL 38893
00021 LASKUTUS

Tämä laskutusosoite tulee tulostaa myös itse laskuun.

HUOM! Pyydämme Teitä myös kohteliaimmin huomioimaan, että tähän laskutusosoitteeseen ei tule lähettää muuta kuin laskuja. Esimerkiksi tiedotusten ja markkinointimateriaalien postitusosoite löytyy toimiston yhteystiedoista.