YHTEYSTIEDOT

Katuosoite:
Särkiniementie 5 B 62 (5. krs)
00210 HELSINKI

Puh. +358 40 834 3407 (kello 10-15)
Sähköposti: toimisto@spv.fi
Henkilökunnan sähköpostiosoitteet: etunimi.sukunimi@spv.fi

Aukioloaika:
ma-pe kello 10-15


Jan Thorström
Vt. toiminnanjohtaja, urheilutoimenjohtaja
050 588 6309


Marika Bister-Sandström
Hallinto, veneilyturvallisuus
0400 602 432
Tavoitettavissa arkipäivisin kello 10-15


Karoliina Rouhiainen
Järjestökoordinaattori
040 060 2276
Tavoitettavissa arkipäivisin kello 10-15


Mikaela Dunderfelt 

Nopeuskilpaveneily
040 773 6012


Mirja Rosenberg
Veneilykoordinaattori, koulutuspäällikkö
Harrasteveneily (aikuiset), veneilyturvallisuus ja veneilyn seurakoulutus
040 507 2953
Tavoitettavissa arkipäivisin kello 10-15


Laura Santala

Lasten ja nuorten veneilytoiminnan koordinaattori
040 821 2604


Vili Kaijansinkko
Valmennuspäällikkö
050 017 5505


Jan Gahmberg
Valmentaja
Nuorten olympiavalmennus
040 555 8606


Thomas Hacklín
Kilpapurjehdustoiminnan koordinaattori
(osa-aikainen)

050 593 9007


Joakim Wilenius
Päävalmentaja
VT Päävalmentaja, Maajoukkuevalmentaja
050 354 3268

VIESTINTÄ:


Iina Airio

Sailing Team Finlandin viestintä
Yhteistyökumppanuudet

Nautic-lehti
0400 418 953

Anni Raunio
Viestintä- ja tapahtumakoordinaattori
(osa-aikainen)

0400 139 223

Joakim Nordström
Tiedottaja/kilpaveneily ja Purjehdusliiga
045 660 7021


Jan Jansson

Puheenjohtaja
KuoPs, yleisjohto
0400 561 557
jan54.jansson@gmail.com


Patrick Andersson
Varapuheenjohtaja
NJK, EPS, HSF, talous ja hallinto
040 5404862
pata_andersson@hotmail.com


Henrik Andersson

HSK, LPS-DSF, NJK, valmennus ja huippukilpapurjehdus
0400 512 987
henrik.andersson@advancetec.fi


Freyr Riska
ESF, kilpapurjehdus
0400 447 225
freyr.riska@pp.inet.fi


Ari Aronniemi 
SVK, koulutus
0400 304 410
ari.aronniemi@kolumbus.fi


Pia Grönblom

HSS, NJK, NaPS, lapsi- ja nuoriso
040 505 4660
pia.gronblom@gmail.com

Tom Tallberg
NJK, OM, GSF, matkapurjehdus- ja veneily
040 555 0436
tom.tallberg@avi.fi


Jyrki Santaholma

Me & M, veneturvallisuus
050 5506713
jyrki.santaholma@kolumbus.fi


Sami Seliö 

PoMo & BS, nopeuskilpailu
0400 977 805
sami.selio@samiselio.com

Peter Remahl 
VMK, järjestö- ja aluetoiminta
050 526 2802
remahl@mac.com


Katja Rytkönen

TPS, viestintä ja markkinointi
044 376 2666
katja.rytkonen@turunpursiseura.fi

Suomenlahden itäosan vesistöalue (Virolahti-Sipoo)

Martti Laisi
0400 655 501
martti@laisi.net

Suomenlahden keskiosan vesistöalue (Helsinki)

Juha Vuorinen
0400 208 548
juha.vuorinen@paperdreams.fi

Läntisen Suomenlahden vesistöalue (Hyvinkää, Kauniainen, Kirkkonummi, Vantaa)

Anders E. Grandell
0400891152
anders.grandell@kolumbus.fi

Saimaan vesistöalue
Antti Kaipainen
040 586 4457
antti@anttikaipainen.fi

Länsiturunmaan keskiosan vesistöalue (Västra Åboland), saaristokunnat
Erik Nordenswan
0400 617 749
eriktnordenswan@gmail.com

Läntisen Suomenlahden vesistöalue (Inkoo-Perniö)

Frej Werner
040 526 7195
frej.werner@gmail.com

Turun veneilyalue


Katja Rytkönen
044 376 2666
katja.rytkonen@turunpursiseura.fi

Perämeren eteläosan vesistöalue


Johan Nyberg
040 022 9224
johan.nyberg@anvianet.fi

Ahvenanmaa
Björn Tennström
040 732 5843
bjorn.tennstrom@aland.net

Keitele – Päijänteen vesistöalue
Ismo Glans
040 771 6859
ismo.glans@gmail.com

Pohjanlahden keskiosan vesistöalue (Merenkurkun veneilyalue)

Peter Remahl
050 526 2802
remahl@mac.com

Perämeren, Kemijoen ja Oulunjoen vesistöalue ja Lappi

Matti Ylipiessa
045 134 6090
info@nordbooks.fi

Hämeen vesistöalue
Reijo Manninen
0400 817334
reijo.manninen@tans.fi

Selkämeren vesistöalue
Jani Konsi
040 829 1454
jani.konsi@mvs.fi

Espoon aluejohtaja haussa!
Ehdotuksia otetaan vastaan:
toimisto@spv.fi

TOIMISTON HENKILÖKUNNAN VASTUUALUEET

Jan Thorström
Hallinto
Talous
Varainhankinta
Huippu-urheilu


Marika Bister-Sandström
Hallinto
Veneilyturvallisuus

Laura Santala
Lasten ja nuorten toiminnan koulutukset
Lasten ja nuorten seuratoiminnan kehittäminen

Mikaela Dunderfelt 
Nopeusveneilyn kilpailutoiminnan koordinointi
Nopeusveneilyn lisenssit
Nopeusveneilyn kilpailuilmoittautumisen vahvistaminen

Mirja Rosenberg
Kansallinen ja kansainvälinen edunvalvonta
Vapaa-ajan veneily
Matkaveneily
Lippukomitea
Satamat
Koulutus (aikuiskoulutukset ja koulutuksen kehittäminen)
Kansainvälineen huviveneenkuljettajankirja

Thomas Hacklin
Kilpailutoimihenkilöhakemukset
Mittakirja-asiat
Valmennustoiminta (Nuoret huiput, Haastajat, urheiluakatemiatoiminta)
Luokkaliitot
Kilpailukalenteri

Joakim Wilenius
Maajoukkuetoiminta

Karoliina Rouhiainen
Järjestö- ja seuratoiminta
Aluetoiminta ja -johtajat
Jäsenhakemukset
Materiaalitilaukset
Purjehduksen mitalitilaukset
Purjenumerot
Ansiomerkit

Iina Airio
Maajoukkuetiedotus
Maajoukkuevarainhankinta ja yhteistyökumppanuudet
Nautic-lehti
Kilpapurjehdusviestintä

Anni Raunio
Liitto- ja matkaveneilyviestintä
Nautic-lehti
Mercedes-Benz Sailing Tour

LASKUTUSOSOITE

Y-tunnus: 0215301-9
Vastaanotamme ostolaskut sähköisessä muodossa, verkkolaskuina.

Verkkolaskuosoitteet:

Verkkolaskutuksen osoitteena on OVT-tunnuksemme:
Suomen Purjehdus ja Veneily ry
003702153019

Operaattorinamme käytämme:

Itella Information Oy
Operaattorin Itella Information Oy:n välittäjätunnus on: 003710948874

BANK DETAILS

Bank: Nordea Jarjestopankki
Address: Aleksis Kiven katu 3-5, 00500 HELSINKI
Name: Suomen Purjehdus ja Veneily ry
BIC/Swift: NDEAFIHH
IBAN: FI94 1112 3000 3907 05

Sähköpostilaskut voi lähettää: skannauspalvelu@spv.fi

Mahdollisten paperilaskujen osalta:

Suomen Purjehdus ja Veneily ry
PL 38893
00021 LASKUTUS

Tämä laskutusosoite tulee tulostaa myös itse laskuun.

HUOM! Pyydämme Teitä myös kohteliaimmin huomioimaan, että tähän laskutusosoitteeseen ei tule lähettää muuta kuin laskuja. Esimerkiksi tiedotusten ja markkinointimateriaalien postitusosoite löytyy toimiston yhteystiedoista.