YHTEYSTIEDOT

Katuosoite:
Särkiniementie 5 B 62 (5. krs)
00210 HELSINKI

Puh. +358 40 834 3407 (kello 10-15)
Sähköposti: toimisto@spv.fi
Henkilökunnan sähköpostiosoitteet: etunimi.sukunimi@spv.fi

Aukioloaika:
ma-pe kello 10-15 (myös kesällä)

Tom Ek
Toiminnanjohtaja
0400 600 427
Tavoitettavissa arkipäivisin kello 10-15

Marika Bister-Sandström
Hallinto, veneilyturvallisuus
Hallinto, veneilyturvallisuuden koordinaattori
0400 602432
Tavoitettavissa kello 10-15 kaikkina muina arkipäivinä paitsi keskiviikkona

Mika Hollo
Lasten ja nuorten veneilytoiminnan koordinaattori
Lasten ja Nuorten toiminta, nopeuskilpailutoiminta ja vammaispurjehdus
044 088 8440
Tavoitettavissa arkipäivisin kello 10-15

Mirja Rosenberg
Veneilykoordinaattori, koulutuspäällikkö
Harrasteveneily (aikuiset), veneilyturvallisuus ja veneilyn seurakoulutus
040 507 2953
Tavoitettavissa arkipäivisin kello 10-15

Karoliina Rouhiainen 
Järjestösihteeri
040 060 2276
Tavoitettavissa arkipäivisin kello 10-15

Jan Gahmberg
Valmentaja
Nuorten olympiavalmennus
040 555 8606

 

Vili Kaijansinkko
Akatemiaryhmän vastuuvalmentaja
Nuorten Olympiavalmentaja
050 017 5505

Thomas Hacklín
Valmennuspäällikkö

Kilpapurjehdus- ja valmennustoiminta
050 593 9007
Tavoitettavissa arkipäivisin kello 10-15

Joakim Wilenius
Valmentaja
VT Päävalmentaja, Maajoukkuevalmentaja
050 354 3268

Jan Thorström
050 588 6309

VIESTINTÄ:

Iina Airio
Sailing Team Finlandin viestintä, varainhankinta ja yhteistyökumppanuudet
Nautic-lehti
Kilpapurjehdus
0400 418 953

Anni Raunio
Matkaveneily
Nautic-lehti

0400 139 223

Joakim Nordström
Kilpaveneily
045 660 7021

Samuli Salanterä
Puheenjohtaja
ASS, TPS, ESF, PORY, yleisjohto
044 505 5005
samuli.salantera@gmail.com

Jan Jansson
Varapuheenjohtaja
KuoPs, talous ja hallinto
0400 561 557
jan54.jansson@gmail.com

Henrik Andersson
HSK, valmennus ja huippukilpapurjehdus
0400 512 987
henrik.andersson@advancetec.fi / henrik.andersson@helsingforssegelklubb.fi

Harri Sane
EPS, matkapurjehdus- ja veneily
040 751 0138
harri@sane.fi

Freyr Riska
ESF, kilpapurjehdus
0400 447 225
freyr.riska@pp.inet.fi

Esa Vahtera
NPS, koulutus
0400 321 416
esaeetu@gmail.com

Jan Feodoroff
SAVK, lapsi- ja nuoriso
040 734 8318
jan.feodoroff@fenton.fi

Jyrki Santaholma
Me & M, Veneturvallisuus
050 5506713
jyrki.santaholma@kolumbus.fi

Jari Lehtonen
HirVe, nopeuskilpailu
046 850 7773
jari.lehtonen@pcp.fi

Antti Kaipainen
SiPS, järjestö- ja aluetoiminta
040 586 4457
antti@anttikaipainen.fi

Katja Rytkönen
TPS, viestintä ja markkinointi
044 376 2666
katja.rytkonen@turunpursiseura.fi

Suomenlahden itäosan vesistöalue (Virolahti-Sipoo)
Martti Laisi
0400 655 501
martti@laisi.net

Suomenlahden keskiosan vesistöalue (Helsinki)
Juha Vuorinen
0400 208 548
juha.vuorinen@paperdreams.fi

Länsiturunmaan keskiosan vesistöalue (Västra Åboland), saaristokunnat
Erik Nordenswan
0400 617 749
eriktnordenswan@gmail.com

Läntisen Suomenlahden vesistöalue (Espoo, Hyvinkää, Kauniainen, Kirkkonummi, Vantaa)
Anders E. Grandell
0400891152
anders.grandell@kolumbus.fi

Saimaan vesistöalue
Antti Kaipainen
040 586 4457
antti@anttikaipainen.fi

Läntisen Suomenlahden vesistöalue (Inkoo-Perniö)
Frej Werner
040 526 7195
frej.werner@gmail.com

Turun veneilyalue
Katja Rytkönen
044 376 2666
katja.rytkonen@turunpursiseura.fi

Ahvenanmaa
Björn Tennström
040 732 5843
bjorn.tennstrom@aland.net

Perämeren eteläosan vesistöalue
Kenneth Bäckström
0400 867 360
keni.backstrom@pp.kpnet.fi

Keitele – Päijänteen vesistöalue
Ismo Glans
040 771 6859
ismo.glans@gmail.com

Pohjanlahden keskiosan vesistöalue (Merenkurkun veneilyalue)
Peter Remahl
050 526 2802
remahl@mac.com

Perämeren, Kemijoen ja Oulunjoen vesistöalue ja Lappi
Matti Ylipiessa
045 134 6090
info@nordbooks.fi

Hämeen vesistöalue
Reijo Manninen
0400 817334
reijo.manninen@tans.fi

Selkämeren vesistöalue
Jani Konsi
040 829 1454
jani.konsi@mvs.fi

TOIMISTON HENKILÖKUNNAN VASTUUALUEET

Tom Ek
Hallinto
Talous
Varainhankinta


Marika Bister-Sandström
Katsastajakoulutus
Hallinto
Laskutus

Mika Hollo
Lasten ja nuorten toiminnan koulutukset
Lasten ja nuorten seuratoiminnan kehittäminen
Nopeusveneilyn kilpailutoiminnan koordinointi
Nopeusveneilyn lisenssit
Nopeusveneilyn kilpailuilmoittautumisen vahvistaminen

Mirja Rosenberg
Kansallinen ja kansainvälinen edunvalvonta
Vapaa-ajan veneily
Matkaveneily
Lippukomitea
Satamat
Koulutus (aikuiskoulutukset ja koulutuksen kehittäminen)
Kansainvälineen huviveneenkuljettajankirja

Thomas Hacklin
Kilpailutoimihenkilöhakemukset
Mittakirja-asiat
Valmennustoiminta (Nuoret huiput, Haastajat, urheiluakatemiatoiminta)
Luokkaliitot
Kilpailukalenteri

Joakim Wilenius
Maajoukkuetoiminta

Karoliina Rouhiainen
Järjestö- ja seuratoiminta
Aluetoiminta ja -johtajat
Jäsenhakemukset
Materiaalitilaukset
Purjehduksen mitalitilaukset
Purjenumerot
Ansiomerkit

Iina Airio
Maajoukkuetiedotus
Maajoukkuevarainhankinta ja yhteistyökumppanuudet
Nautic-lehti
Kilpapurjehdusviestintä

Anni Raunio
Matkaveneilyviestintä
Nautic-lehti

LASKUTUSOSOITE

Y-tunnus: 0215301-9
Vastaanotamme ostolaskut sähköisessä muodossa, verkkolaskuina.

Verkkolaskuosoitteet:

Verkkolaskutuksen osoitteena on OVT-tunnuksemme:
Suomen Purjehdus ja Veneily ry
003702153019

Operaattorinamme käytämme:

Itella Information Oy
Operaattorin Itella Information Oy:n välittäjätunnus on: 003710948874

BANK DETAILS

Bank: Nordea Jarjestopankki
Address: Aleksis Kiven katu 3-5, 00500 HELSINKI
Name: Suomen Purjehdus ja Veneily ry
BIC/Swift: NDEAFIHH
IBAN: FI94 1112 3000 3907 05

 

Mahdollisten paperilaskujen osalta:

Suomen Purjehdus ja Veneily ry
PL 38893
00021 LASKUTUS

Tämä laskutusosoite tulee tulostaa myös itse laskuun.

HUOM! Pyydämme Teitä myös kohteliaimmin huomioimaan, että tähän laskutusosoitteeseen ei tule lähettää muuta kuin laskuja. Esimerkiksi tiedotusten ja markkinointimateriaalien postitusosoite löytyy toimiston yhteystiedoista.